GOP-1.1.2-07/1-2008-0003

JEL-KKK 2008-2011 Járműipari, Elektronikai és Logisztikai Kooperációs Kutató Központ.

GOP-1.1.2-07/1-2008-0003

A projekt átfogó célja a gazdasági versenyképesség fokozása a járműgyártás, elektronika és informatika, logisztika és csomagolás, valamint a közlekedési infrastruktúra fejlesztés területén végzett kutatások által. A konkrét cél a konzorciumban együttműködő projekt megvalósító vállalkozás, az egyetemi tanszékek és a partner vállalatok közös K+F tevékenységének magas szintre emelése a vállalkozások eredményességének növelése érdekében. A projekttevékenység hatásaként olyan jelentős humánerőforrás és technikai infrastruktúra jön létre, amely magas szinten szolgálja a fenntartható fejlődést.

A fejlesztés elemei:
A kutatási tevékenység négy főirány köré szerveződik, mindegyik főirány több alprojektre oszlik. A vállalati projektek a kutatási főirányokhoz kapcsolódva olyan speciális feladatok megoldására irányulnak, melynek eredményei ott hasznosulnak. Az egyes kutatási főirányok a következők:

• Járműipari kutatások
    • Elektronikai és informatikai kutatások
    • Logisztikai folyamatok és csomagolások kutatása
    • Közlekedési infrastruktúra kutatások

2008. június 1. - 2011. március 31.

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege

400.000.000 Ft

A projekt teljes költségvetése

800.000.000 Ft

800.000.000 Ft

Universitas–Győr Nonprofit Kft.
9026 Győr, Egyetem tér 1.

Az Universitas-Győr Nonprofit Kft. Járműipari, Elektronikai és Logisztikai Kooperációs Kutató Központja (JEL-KKK ill. KKK) sikeres GOP pályázat eredményeként 2008. június 1-jén kezdte meg a működését (regisztrációs száma GOP-1.1.2-07/1-2008-0003). A kutatási szerződés a MAG Zrt és az Universitas-Győr Nonprofit Kft. között 2009. májusában visszamenőleges hatállyal jött létre. A 2008-2011. évekre szóló projekt 400 mFt támogatást kapott, melyet 400 mFt vállalati projekt költség egészít ki. A 2. fordulós KKK kutatás a pályázati kiírásnak megfelelően a 2004-2007 években művelt és eredményesen lezárt KKK tevékenység folytatásának tekinthető. A GOP pályázatban a Széchenyi István Egyetem kötelezettséget vállalt arra, hogy szellemi és technikai infrastruktúrájával közreműködik a projekt megvalósításában. Az Egyetem résztulajdonában lévő Universitas-Győr Nonprofit Kft. által irányított konzorciumot 28 vállalat alkotja, az Egyetem részéről pedig a Műszaki Tudományi Kar tanszékei vesznek részt a megvalósításban.

További információ: a jelkkk.sze.hu oldalon