GOP-1.1.1-11-2012-0036

Stratégiai csővezeték-hálózatok innovatív terepi mobil anyagvizsgáló és lézertechnológiás javító központjának kialakítása

GOP-1.1.1-11-2012-0036

A helyszíni szerkezetek szerelése és javítása nagy jelentőségű az építési jellegű beruházásoknál és felújításoknál, esetleg bontási munkálatoknál. Sok olyan anyagtudománnyal és anyagvizsgálattal összefüggő probléma keletkezik a terepen, amit nem lehetett előre tervezni, illetve amelyek a helyszínen tervezett munkálatok normális velejárói. Ezeknél a problémáknál mind az időfaktor, mind a minőségi faktor élesen jelentkezik. Ma már nem engedhető meg olyan tartalékidő képzés, ahol többnapos váratlan laborvizsgálatok és anyagjavítások ''beleférnek'' a megvalósításba. A projekt célja kettős, egyrészt létrehozni egy terepi, mobil anyagvizsgáló központot, másrészt kialakítani egy olyan innovatív ''anyagjavító'' munkahelyet, ahol lézertechnológiával, biztonsággal megoldhatóak a fémes és nemfémes anyaghibák okozta problémák. A két kialakítandó rendszer iteratívan is működik, mert a javító munka ellenőrzése a vizsgálóközpontban történhet, és mindezek a terepen a ''valósághoz'' nagyon közel valósíthatóak meg.

2012. június 1. - 2013. április 30.

Az Európai Unió és a magyar állam által nyújtott támogatás összege

438.825.922 Ft

A projekt teljes költsége

677.363.980 Ft

66.804.717 Ft

GS-Pipe Mérnöki, Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (konzorciumvezető)
1111 Budapest, Kende utca 16

Universitas–Győr Nonprofit Kft. (konzorciumi partner)
9026 Győr, Egyetem tér 1.

COMTRANS Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (konzorciumi partner)
3530 Miskolc, Kisavas I. sor 4.